Blog

Komórka lokatorska do wynajęcia

Kupując mieszkanie u developera lub z rynku wtórnego warto dopytać się o piwnicę lub komórkę lokatorską. Nawet jeśli jesteś singlem, minimalistą, a cały dobytek pakujesz do jednej walizki, to może się zmienić.  Mieszkania nie kupujesz na rok czy dwa, a na lata. Nie wiesz czy za 5 lat nie będziesz rodzicem 3 dzieci, które oprócz zabawek, ubrań zimowych, dużych opakowań pampersów, potrzebują też wózki i sanki. A przecież gdzieś to musisz schować.

komórka lokatorska

Nie zawsze jednak masz możliwość jej zakupu.  Wtedy zostaje wynajem. Choć nie jest takie proste wynająć komórkę lokatorską w dobrej cenie. To rzecz o ograniczonej dostępności i nie masz pewności, że jak będziesz jej potrzebował to wszyscy sąsiedzi nagle wyjdą z propozycję udostępnienia Ci jej i to tanio.

O tym, że warto kupić komórkę lokatorską przy okazji zakupu mieszkania już wiemy. Pójdźmy zatem dalej, co jeśli nie ma opcji jej zakupu – w bloku nie ma komórek, wszystkie zostały wysprzedane, kupujesz mieszkanie, które nie ma przypisanej komórki lokatorskiej? Wtedy pomyśl o wynajmie komórki.

Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę przy wynajmie komórki lokatorskiej?

Rozwieś ogłoszenia w bloku i na osiedlu, w którym mieszkasz. Poszukaj w Internecie ogłoszeń w Twojej okolicy, albo umieść swoje ogłoszenie – w wielu popularnych serwisach ogłoszeniowych możesz zrobić to za darmo. Oczywiście nie zapomnij podpytać znajomych, umieścić informacji na Facebooku, że szukasz komórki lokatorskiej, a także na forum swojego osiedla jeśli takie posiadacie.

Gdy już ten etap masz za sobą, jakieś propozycje wynajmu komórki znalazłeś, koniecznie zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • cena – to oczywiste, jednak warto o tym przypomnieć, zwłaszcza, że często po długich poszukiwaniach mamy już dosyć wszystkiego i cena przestaje grać rolę. Tylko po co przepłacać? Pamiętaj, wynajmujący zawsze daje wyższą cenę, bo wie, że potencjalni najemcy zwykle się targują. Porównaj ceny wynajmu w Twojej okolicy.
  • własność – upewnij się, że komórka, którą chcesz wynająć prawnie należy do wynajmującego. A jeśli nie, to czy ma zgodę na wynajem.
  • powierzchnia – po co wynajmować za dużą komórkę. Przepłacasz za przestrzeń, której nie wykorzystasz.
  • wykonanie – z jakich materiałów jest wykonana, czy nie grozi spłonięciem.
  • dodatkowe opłaty – dopytaj czy nie będziesz musiał płacić za dodatkowe rzeczy, np. deweloperowi lub za lepsze zabezpieczenie komórki (i tym samym trzymanych tam przedmiotów).

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci wynająć dobrą komórkę lokatorską w dobrej cenie. Jeśli masz swoje doświadczenia w te kwestii lub chcesz coś dodać do poruszonych przez nas kwestii, podziel się nimi w komentarzu.

Jeśli jednak szukasz komórki od miesięcy i wciąż nie możesz jej znaleźć, to pomyśl o naszej szafce garażowej, która powinna rozwiązać  Twoje problemy z brakiem miejsca na narty, sanki czy wózek dziecięcy.

Tags: